YÜZ GENÇLEŞTİRME: EV BAKIMI

cilt gençleştirme için halk ilaçları

Her kadının ilk kırışıklıkları, kuruluğu, cilt durumunun genel olarak kötüleşmesini fark etmeye başladığı bir adet dönemi vardır. Bu 25 yaşında olabilir, cilt yaşlanmasının aşırı yaşlılıkla ilişkili olması gerekmez.

Bu süreci nasıl yavaşlatabilir ve vücudunuzu nasıl etkileyebilirsiniz?

Cilt Yaşlanmasının Nedenleri

 1. Her şeyden önce şunu söylemeliyim ki çok fazla stres ile ilişkilendirilen şey cildin erken yaşlanmasıdır ve bu süreci durdurmak için hayatınızda bir şeyleri değiştirmeniz gerekecek.
 2. Cildiniz, birçok şeyin bağlı olduğu genetik bir yatkınlıktan da etkilenebilir. Örneğin Koreliler arasında yüz cildi esnekliğini yaşlılığa kadar korur, ancak bundan sonra oldukça hızlı yaşlanır. Bizim durumumuzda deride keskin bir yaşlanma meydana gelmez, kademeli bir süreçtir ancak çok daha erken başlar.
 3. Hormonal bozukluk. Başka bir nedenden dolayı, vücutta bir başarısızlık oldu ve düzgün çalışmayı bıraktı ve cildiniz de acı çekiyor. Bu nedenle düzenli olarak doktorunuzu ziyaret etmeyi ve vücudunuzu izlemeyi unutmayınız.
 4. Kötü alışkanlıklar. Alkol ve sigaranın tehlikelerini hepimiz biliyoruz, ancak herkes içki ve sigarayı bırakamaz. Ama vücudunuza verilen zararı yanıtlamanın zamanı geldi. Kural olarak, sigara içenlerde cilt gri olur ve olması gerekenden daha hızlı tonunu kaybetmeye başlar. Ayrıca sigara içenler, ince ve sık görülen kırışıklıkların oluşmasıyla karakterizedir. İçmeyi sevenler için cildin aşırı şişmesi mümkündür, bu da cildin düzgün işleyişini olumsuz etkiler ve ardından sarkmaya başlar.
 5. Güneşe sık sık maruz kalma Bronzlaşma şüphesiz güzeldir, ancak yüzün cildi vücudun cildinden çok daha yumuşaktır. Sonuç olarak, bronzlaşma için aşırı tutku erken yaşlanmaya neden olur.
 6. Yanlış yemek. Ne yersek oyuz. Doğal olarak, faydası olmayan, sadece tadı olan yiyeceklerin düzenli kullanımı ile vücudun çalışmasında genel bir bozulma meydana gelir. Bu ilk etapta yüzü etkiler. Yararlı maddeler hücrelere verilmez ve bu da onların yaşlanmasına neden olur.

Erken yaşlanma nasıl önlenir?

 1. Scrub'lar iyidir, ancak ölçülüdür. Cildiniz hassassa, iki haftada bir defadan fazla peeling ve peeling kullanmamalısınız. Normal ciltler için haftada bir kullanım kabul edilebilir. Cildin sık sık ovulması, alınması gerekmeyen cilt hücrelerine zarar verir ve daha sonra işlerini daha da kötü yaparlar.
 2. Cildinizi koruyun. Yaz aylarında SPF korumalı kremler ve kozmetikler kullanın, sizi güneşin zararlarından koruyacaktır. Cildinizi çatlatmamak için kışın nemlendirici kullanın.
 3. Alkol içeren ürünleri temizlemekten kaçının. Cildinizi gereksiz yere kuruturlar.
 4. Geceleri cildinize hak ettiği dinlendirmeyi verin. Bütün gün bizi güneş ışınlarından, şehir tozundan ve kirinden korudu, gece dinlenmeye ihtiyacı var.
 5. Gözeneklerde kir kalmaması için yüzünüzü iyice temizleyin.
 6. Hafif kıvamlı bir gece kremi seçin. Yüzünüzü maske ile kapatmamalı ve gözenekleri hava alması için kapatmamalıdır.
 7. İnce bir tabaka gece kremi sürün.

Cildimize yardım etmek için ne yapmalı?

 1. Daha fazla yürüyün.Temiz hava, kan damarlarının çalışmasına yardımcı olarak cilt durumunu iyileştirir. Ayrıca, bir doz oksijen sinirlerinizi sakinleştirecek, uykunuzu normalleştirecek ve kalp ve solunum sisteminin işleyişini iyileştirecektir.
 2. Yüz jimnastiği.Aslında cildinizi sıkılaştırmanın oldukça etkili bir yolu. Kaslarınız iyi durumda ise, o zaman her türlü torba görünmeyecektir. Ve sonuç bir cerrahın çalışmasına eşdeğer olacaktır. Önemli olan düzenliliktir. Egzersizlerin kendisi basittir ve sizi günde 5 dakikanızı alacak, ama sonuç ne.
 3. Ayrılıyor.Doğulu bir bilgelik vardır: Cildinize çiçek yaprakları gibi davranın, o zaman aynı görünecektir. Bu gerçekten böyledir, kızlara ergenlik döneminden itibaren ciltlerine bakmaları öğretilmeli, o zaman bu bir alışkanlık haline gelecek ve hayatları boyunca kalacaktır.
 4. Kozmetik.Ucuz bir toplu pazarı tercih ediyorsanız, sorunların ortaya çıkmasına şaşırmayın. Yüz derisi bu tür deneyler için çok ince ve hassastır. Elbette sadece lüks kozmetikler satın almak zor. Ama kendiniz için yüksek kaliteli bir krem ​​ve fondöten seçmeye çalışın, bu en önemli şey.
 5. Masajı.Jimnastiğin yanı sıra yüz masajı da gençleşmeye yardımcı olacak, kan damarları daha iyi çalışmaya başlayacak. Metabolik süreçler çalışmalarını hızlandıracak ve cilt elastikiyetinden sorumlu olan kolajen iki kat daha hızlı üretilecektir. Sinir uçları uyanır ve taze, dinlenmiş bir görünüme sahip olursunuz. Ayrıca her türlü sivilce ve diğer kusurlar daha hızlı kaybolur.
 6. Kozmetolog.Yine de, nedenleri ve diğer eylemleri daha iyi anlamak için onu ziyaret etmek gerekir. Sebep, günah işlediğiniz şeyden dolayı olmayabilir. Güzellik uzmanı bunu anlamanıza yardımcı olacak ve bununla başa çıkmak için uygun yollar önerecektir.

Yaşlanma belirtileriyle savaşmak için maskeler

İç etkiye ek olarak, dışarıdan savaşmak da gereklidir. Entegre bir yaklaşım, en iyi sonucu elde etmenize yardımcı olacaktır.

 1. Sadece bir çörek!Sütü birkaç yemek kaşığı un ile karıştırın, kıvam size ekşi krema hatırlatmalı, bu karışıma bir yumurta sarısı ekleyin. Tüm malzemeleri karıştırıp 20 dakika uyguluyoruz. İçine biraz limon suyu sıktıktan sonra ılık suyla durulayın, bu sonucu pekiştirecektir.
 2. Patates püresi.Patates püresi küçük kırışıklıklardan kurtulmanıza yardımcı olur! Patatesleri kaynatın ve püre haline gelene kadar ezin. 20 dakika yüzünüze uygulayın. Sade su ile durulayın.
 3. Bal maskeleri.Belki bal kullanmak mükemmel sonucu elde etmenize yardımcı olur. Bir kaşık bal alarak bala tarçın ekleyebilir ve aynı miktarda tarçını karıştırabilirsiniz. Yüze 20 dakika da uygulayın ve su ile durulayın.

Ayrıca, maske kullanmanın yanı sıra, günde yaklaşık 1, 5-2 litre su içmeniz gerektiğini unutmayın. Su cilt hücrelerinizi besler ve onları yaşlanmaya karşı korur.

Vücutta yeterince su yoksa, hemen hemen tüm prosedürler işe yaramaz. Cildinizi nemlendirmek için tasarlanmış bir krem ​​bile vücudunuz susuz kalmışsa bunu yapamaz.