Göz çevresi cildi nasıl gençleştirir? - Süper maskeler için tarifler

Vücudumuzun tüm sorunları kelimenin tam anlamıyla yüzümüze yazılır. Uykusuzluğu, yatmadan önce bir fincan çayı, akşam yemeğinde çok fazla içilen etleri vb. Yansıtır. En kötüsü gözlerin altındaki dairelerdir. Bazen gözlerdeki çay poşetleri gibi ifade edilen önlemler artık istenen etkiye yol açmaz ve kişisel bakım prosedürlerine yeni yönlerin dahil edilmesi gerekir. Göz altı torbalarına ve yaşlanma belirtilerine karşı mücadelede büyük yardımcılar, bu makalede bulacağınız tarifler olan göz çevresindeki cildi gençleştirmek için özel maskeler olacaktır.

Yaşlanma önleyici göz maskesi

Bu tariflerin yazarlarına göre havuç, muz ve lahana kesinlikle göz altındaki cildi görecek, şişen halkaları kaldıracak ve bize sonsuz gençlik ve güzellik verecek. İkincisi elbette aşırıdır, ancak ilk iki nokta sonsuza kadar olmasa da oldukça olasıdır. Hadi kontrol edelim?

Göz çevresi cildi için havuç suyu içeren maske

cilt gençleştirme için göz maskesi

Küçük bir havucu ince bir rende üzerine rendeleyin ve elde edilen kütlenin suyunu sıkın. Havuç suyunu 1-2 çay kaşığı badem yağı ile karıştırın.

Göz maskesini kapağı sıkıca kapatılmış temiz bir kavanoza aktarın ve 2 saat buzdolabında saklayın. Ardından kavanozu sallayın ve bitmiş maskeyi, kırışıklık ışınlarının da sıklıkla hoşlandığı viskiyi unutmadan, göz çevresindeki cilde çekiçleme hareketleriyle uygulayın.

Maskeyi 30-40 dakika açık bırakın, ardından kalan yağı yumuşak bir bez veya pamuklu bezle yıkayın veya kurulayın.

3-4 hafta boyunca her gün göz çevresi için bir maske kürü.

Havuç, cildi güneşe duyarlı hale getiren A vitamini türevleri içerdiğinden, dışarı çıkmadan önce göz çevresindeki cilde güneş koruması (SPF 25 veya daha fazla olan herhangi bir ürün) uygulamayı unutmayın.

Muz Göz Maskesi

Bir çorba kaşığı kahverengi lekesiz olgun muzu yarım çorba kaşığı zeytinyağı ve yarım çorba kaşığı E vitamini yağıyla karıştırın.

Bitmiş maskeyi göz çevresindeki temiz, hafif nemli cilde uygulayın (yüzün her yerine uygulanabilir). 20-30 dakika bekletin, ılık suyla durulayın ve cildinize nemlendirici sürün.

Lahana Göz Maskesi

İhtiyacınız olacak: iki beyaz lahana yaprağı, çeyrek çay kaşığı bira mayası, bir çay kaşığı bal, iki çay kaşığı badem yağı.

Lahana yapraklarını ince bir rende üzerine rendeleyin ve suyunu sıkın. Mayayı tereyağı ve balla karıştırın, ardından lahana suyunu ekleyin ve tekrar iyice karıştırın.

Maskeyi gençleştirmek için 20 dakika tutun, ardından durulayın ve hassas cildi göz çevresindeki besleyici krem ​​germeden masaj hatları boyunca çekiç hareketleri yaparak uygulayın.